Zenthonic dla dzieci


Zenthonic - „bomba witaminowa” dla Twojego dziecka!


Czy wiesz, że…? Mangostan to „król owoców” o wyjątkowo silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Wartość ORAC* dla soku z mangostanu to aż ponad 17 000.


Obecnie zdrowie naszych pociech, szczególnie mieszkających w dużych miastach, znajduje się w niebezpieczeństwie. Dzisiaj nie jest już żadną tajemnicą, że do niedawna uznawane za rzadkie takie choroby jak nadwaga czy nadpobudliwość, teraz wśród naszej młodzieży zaczynają rozwijać się w zawrotnym tempie.


Odpowiednio odżywione dziecko jest zdrowe i prawidłowo się rozwija. Jednak wielu rodziców nie ma czasu lub silnej woli w uczeniu swoich pociech właściwych nawyków żywieniowych. W wyniku takiego postępowania dzieci spożywają wysoko przetworzoną żywność, zawierającą tłuszcze, cukier i substancje chemiczne, np. sztuczne barwniki. Dodatkowo ulegają reklamom i za kieszonkowe kupują w dużych ilościach słodycze, chipsy, czy dania typu „fast food”. Ta niezwykle popularna żywność może ostatecznie doprowadzić do rozwoju otyłości oraz przewlekłych stanów chorobowych, np. chorób układu krążenia, kostno-stawowego czy oddechowego, cukrzycy typu II.


Jedna lub dwie łyżeczki ochrony...

Wśród wielu chorób, powstających na tle wadliwego żywienia, większość z nich ujawnia się dopiero wtedy, gdy zostanie osiągnięty pewien stopień ich zaawansowania. Mangostan zawiera w znacznych ilościach wiele substancji biologicznie czynnych – witaminy B1, B2, B6 i witaminę C oraz składniki mineralne – potas, wapń, fosfor i żelazo, a także katechiny, ksantony, polisacharydy i stilbeny. Czy nie warto zatem ofiarować swoim dzieciom łyżeczkę lub dwie wyśmienitego soku owocowego dziennie, który dostarczy im "bombę" witamin, składników mineralnych oraz substancji biologicznie czynnych?


Owoc mangostanu jest jednym z najsmaczniejszych i najbardziej poszukiwanych owoców na świecie. To niezwykłe spektrum aktywnych substancji o silnym działaniu antyoksydacyjnym takie jak: ksantony, polifenole, katechiny i polisacharydy. Jego właściwości zdrowotne świat poznał dzięki tradycyjnej medycynie azjatyckiej. Mimo iż zawiera całą gamę cennych składników odżywczych, to naukowcy sądzą, że zawdzięcza on swoje właściwości zdrowotne pewnym składnikom określanych mianem ksantonów, o licznych właściwościach bioaktywnych, w tym antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych oraz antybiotycznych. W przyrodzie istnieje ponad 200 ksantonów, natomiast ponad 40 z nich jest obecna w całym owocu mangostanu.


ADD i ADHD

Już od dawna niektórzy naukowcy sądzą, że wiele zaburzeń zachowań u dzieci jest związanych z nieodpowiednią podażą składników odżywczych. Mangostan to wspaniałe źródło całej gamy życiodajnych składników odżywczych. Od wielu lat cieszy się dobrą sławą. Dlatego spróbujcie dać swoim milusińskim szansę, wzbogacając ich dietę w składniki pochodzące z mangostanu, gdyż lepiej zapobiegać chorobom, niż je potem leczyć.


„Regularne przyjmowanie mangostanu w połączeniu z innymi elementami zdrowego stylu życia może sprawić, że nasze pociechy będą zdrowe i pogodne”!


Profilaktyka chorób nowotworowych

Ostatnie badania naukowe przeprowadzone w Japonii wykazały, że obecne w mangostanie ksantony posiadają silne właściwości przeciwnowotworowe oraz wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm, także dziecięcy. Ponadto w badaniach wykazano, że ksantony wspierają system immunologiczny oraz pomagają zachować równowagę mikrobiologiczną.


Cukrzyca typu II

Cukrzyca jest wywołana niezdolnością insuliny do „otwierania glukozie drzwi do komórki”. To jedna z bardzo niebezpiecznych chorób zagrażających naszym dzieciom. Zarówno dorośli, jak i dzieci cierpiące na cukrzycę typu II mogą przyjmować mangostan. Jego unikalne składniki korzystnie wpływają na chorych z cukrzycą. Ksantony mają unikalną zdolność spowalniania i zatrzymania rozwoju oporności insulinowej na poziomie komórkowym. Dosyć często, w ciągu kilkunastu minut po spożyciu soku z mangostanu, obserwowano u pacjentów obniżenie poziomu cukru we krwi.


Depresja

Zaobserwowano niesamowite efekty po stosowaniu mangostanu w przypadku dzieci cierpiących na depresję. Regularne i codzienne przyjmowanie soku wpływa na poprawę poziomu serotoniny oraz tryptofanu w organizmie, a także zapewnia zastrzyk szerokiej gamy ważnych składników odżywczych. W efekcie przekłada się to na poprawę ogólnego samopoczucia i stanu zdrowia.


Biegunka

Do zlikwidowania patogenów, wywołujących biegunkę, mogą przyczynić się właściwości antybiotyczne oraz przeciwzapalne. Dodatkową korzyścią jest również fakt, że mangostan jest w stanie uzupełnić powstałe podczas biegunki niedobory składników odżywczych.


"Owoc mangostanu to botaniczny zestaw pierwszej pomocy, który można zastosować w przypadkach skręceń, obrzęków, oparzeń, ostrych bólów, ukąszeń owadów oraz drobnych zadrapań / ran."


Autyzm

Naukowcy donoszą, że w przypadku autyzmu niezwykle istotne jest zastosowanie diety, dostarczającej odpowiednich ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych, aminokwasów, serotoniny oraz tryptofanu. Według nich, sok z mangostanu wywiera w tym zakresie pozytywny i harmonizujący wpływ.


Choroby skóry

Zazwyczaj są to problemy zapalne, takie jak wyprysk i zapalenie skóry; o podłożu zakaźnym lub zaburzenia rozwojowe. Przez wieki mangostan był wykorzystywany przez medycynę ludową do łagodzenia w/w problemów. Niektóre choroby skórne są efektem nagromadzonych w skórze toksyn. Ksantony mangostanu poprzez nasilanie funkcji odtruwających wątroby, mają korzystny wpływ na tego typu dolegliwości. Wspomagając usuwanie toksyn z organizmu, przywracają skórze zdrowy wygląd.


Gorączka

Jest to naturalny mechanizm obronny. Ksantony, niszcząc niekorzystne bakterie znajdujące się w organizmie, wspomagają system obronny. Wykazują silne działanie przeciwzapalne.


Ból gardła

Liczne badania wykazały, że gamma mangostyna, jeden z ksantonów mangostanu, gwałtownie zmniejszał produkcję enzymu COX-2, który bierze udział w procesach zapalnych.


W przypadku bólów gardła można płukać gardło sokiem z mangostanu co 30 minut aż do momentu ustąpienia bólu, a następnie raz lub dwa razy na dzień.


"Mangostan może okazać się bardzo pomocny w wielu dziecięcych dolegliwościach, w tym w infekcjach, gorączce, biegunce, grypie, astmie i bólach zębów."


Artykuł, opracowany na podstawie badań doktora Kenneth J. Finsand - specjalisty w dziedzinie medycyny funkcjonalnej.

Źródło: CaliNews – calivita.pl