Xantho PLUS - Ku młodości

 

Każdy z nas chciałby zachować wieczną młodość, która kojarzy się z siłą, wigorem, entuzjazmem, atrakcyjnością, możliwościami... Jednak wraz z upływem czasu aktywność biologiczna naszego organizmu w naturalny sposób obniża się. Jest to związane z uwarunkowaniami genetycznymi, które wpływają na długość życia w 15-20%, natomiast ponad 80% to czynniki środowiskowe, a przede wszystkim styl życia, jaki prowadzimy.


Szczególnie niekorzystny wpływ na organizm wywierają wolne rodniki, które również przyspieszają proces starzenia się. Wolne rodniki to atomy, grupy atomów lub cząsteczki zdolne do samodzielnego istnienia, mające jeden lub więcej niesparowanych elektronów. Taki układ jest nietrwały i dąży do przyjęcia elektronu/ów w celu przywrócenia  ich właściwego stanu. Wolne rodniki uzupełniają brakujący elektron/y z otaczających komórek powodując, że ulegają one procesowi utleniania!


Proces powstawania wolnych rodników tlenowych jest procesem fizjologicznym związanym z oddychaniem. Istnieje jednak wiele przyczyn, które sprawiają, że ilość wolnych rodników gwałtownie wzrasta. Należą do nich: zanieczyszczenie środowiska (tj. wody, gleby, powietrza), palenie tytoniu, promieniowanie jonizujące, nadmierna ekspozycja na działanie promieni UV, promieniowanie pochodzące z ekranów monitorów, telewizorów, kuchenek mikrofalowych, produkty spożywcze zawierające pestycydy, herbicydy, chemiczne konserwanty, metale ciężkie, kosmetyki i leki zawierające substancje szkodliwe dla zdrowia, np.: glin (Al) w kosmetykach przeciwpotowych, stres, toczące się w organizmie stany zapalne, procesy neutralizowania dużej ilości toksyn w wątrobie.
 

Wolne rodniki powodują:
 

 • uszkadzanie i niszczenie komórek ustroju;
 • zaburzenie struktury i funkcji białek, które są podstawowym składnikiem budulcowym organizmu i odpowiadają za jego prawidłowe funkcjonowanie;
 • zaburzenie właściwej struktury kolagenu;
 • utlenianie tłuszczów;
 • powstanie i nasilenie wielu stanów chorobowych (np. choroba  niedokrwienna serca);
 • uszkodzenie struktury DNA i RNA;
 • upośledzenie funkcji układu nerwowego i immunologicznego.


W związku z dużą ilością różnorodnych czynników działających niekorzystnie na nasz organizm musimy zadbać o jego właściwą ochronę, aby jak najdłużej mógł zachować swoją młodość.

 

Co należy czynić?


1. Zadbać o właściwe odżywianie: trzeba spożywać urozmaicone i pełnowartościowe posiłki, unikać soli, pić do 2,5 l płynów/dzień. W szczególności istotne znaczenie ma dostarczenie organizmowi związków wykazujących silne właściwości antyoksydacyjne, które neutralizują wolne rodniki. Nasza dieta jednak często pozostawia wiele do życzenia, spożywamy zbyt mało warzyw i owoców, które stanowią ochronę przed wolnymi rodnikami, dlatego też zalecana jest suplementacja.


W ofercie CaliVita®  pojawił się nowoczesny produkt Xantho PLUS, zawierający ekstrakty z:
 

 • owoców mangostanu,
 • liści zielonej herbaty,
 • owoców grejpfruta,
 • nasion winogron,
 • owoców granatu,
 • owoców borówki czernicy,
 • sproszkowane owoce borówki wysokiej.

 

Moc tych owoców związana jest z obecnością wielu substancji biologicznie czynnych, które posiadają silne działanie antyoksydacyjne.
Unikalnym składnikiem Xantho PLUS jest ekstrakt z owoców mangostanu (Garcinia mangostana), który jest źródłem ksantonów, posiadających silne właściwości antyoksydacyjne.


Produkt jest standaryzowany na jeden z nich - αlfa-mangostynę. Wartość ORAC* (wskaźnik zdolności absorpcji wolnych rodników) dla soku z mangostanu wynosi ponad 17 000. Nie bez przyczyny owoc mangostanu  nazywany jest ,,owocem bogów’’. 


Preparat jest standaryzowany również na zawartość galusanu epigalokatechiny (EGCG) pochodzącego z ekstraktu z liści zielonej herbaty. EGCG to polifenol o właściwościach przeciwutleniających 100 razy silniejszych niż witamina C oraz 25 razy silniejszych niż witamina E.


Ekstrakt z nasion winogron jest standaryzowany na zawartość proantocyjanidyn, które wykazują korzystny wpływ na komórki dzięki działaniu antyoksydacyjnemu oraz wspomagają prawidłową strukturę naczyń krwionośnych.
Zaś ekstrakt z owoców granatu jest standaryzowany na zawartość kwasu elagowego – doskonałego obrońcy komórek, m.in. zabezpiecza je przed niszczącym działaniem promieniowania UV.


2. Utrzymać właściwą masę ciała.


3. Zapewniać sobie dobre warunki życia, m.in. standard higieniczny, dostęp świeżego powietrza.


4. Zadbać o zdrowy styl życia: odpowiednią ilość odpoczynku, snu, aktywność fizyczną,  unikać nadużywania alkoholu, palenia tytoniu.


5. Unikać stresów w pracy i w życiu osobistym.


6. Zachować pogodę ducha.


7. Utrzymywać dobre relacje międzyludzkie.


Mimo iż wskazówki zegara tykają to jednak w dużym stopniu stan naszego organizmu zależy od nas samych. Już dziś działaj racjonalnie, zastosuj powyższe wskazówki, zacznij realizować marzenie o dłuższej młodości i ciesz się życiem… Młodości trwaj!!!

Xantho PLUS – 90 kapsułek
Składniki aktywne/1 kapsułka:
XanthosteenTM  - ekstrakt z owocu mangostanu - 166,7 mg
(std. 10% α-mangostyna, 20% polifenole)                            
Ekstrakt z liści zielonej herbaty - 150,0 mg
(std. 45% galusan epigalokatechiny)                                 
Ekstrakt z grejpfruta (40:1) - 25,0 mg
Ekstrakt z nasion winogron - 10,0 mg
(std. 95% proantocyjanidyn)
Ekstrakt z granatu - 5,0 mg
(std. 20% kwasu elagowego)
Ekstrakt z owoców borówki czernicy - 5,0 mg
Sproszkowane owoce borówki wysokiej - 5,0 mg


Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie


UWAGA!
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

CVI Polska
Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji

 

xanthoplus