Woda butelkowana - fakty

 

Czy naprawdę potrzebujemy wody butelkowanej?

 

Przeprowadzone badania wykazały, że spożywanie wody butelkowanej często błędnie wiązane jest ze zdrowym trybem życia.

 

Wiele osób uważa, że woda butelkowana zawiera czystą, a nawet źródlaną wodę.

 

Czy tak jest w rzeczywistości?

 

Niestety, nie ma żadnej gwarancji potwierdzającej fakt, że woda w butelkach jest zdrowsza niż ta z kranu. Na domiar tego, około 40% wody butelkowanej wywodzi się z wody kranowej. Często zdarza się, że jedyna różnica pomiędzy nimi polega na uzupełnieniu składników mineralnych.

 

Warto również pamiętać, że dystrybucja wody butelkowanej ma negatywny wpływ na środowisko. Otóż transport wody butelkowanej na znaczne odległości wymaga niewiarygodnie dużych ilości paliw kopalnianych, natomiast woda kranowa rozprowadzana jest poprzez energooszczędną infrastrukturę.

 

Tylko w samej Europie zapotrzebowanie na wodę w butelkach pochłania aż 35 milionów baryłek ropy naftowej rocznie, co jest porównywalne do ilości benzyny wykorzystywanej przez 2 miliony samochodów w ciągu jednego roku.

 

Politereftalan etylenu (PET), najczęściej używany materiał do wyrobu butelek, wywodzi się z ropy naftowej. Aby sprostać światowemu zapotrzebowaniu na wodę butelkowaną, rocznie produkuje się 2,7 miliona ton plastiku. W celu zilustrowania tego zjawiska, tylko w samej Europie w 2004 roku wyprodukowano 52 000 000 000 l wody butelkowanej, zużywając przy tym olbrzymie ilości energii.

 

Zdumiewający jest fakt, że aż 86% plastikowych butelek na wodę kończy na wysypisku śmieci. Podczas ich spalania do środowiska są emitowane szkodliwe gazy, jak chociażby chlor i pyły zawierające metale ciężkie.

 

Z tego powodu, w wielu częściach świata, m.in. w Europie i Stanach Zjednoczonych, wprowadzono regulacje dotyczące jakości wody z kranu. W zależności od obszaru jej jakość jest znacząco różna, zaleca się więc używanie wody filtrowanej, co ma pomóc w usunięciu możliwych zanieczyszczeń.

 

AQUARION to urządzenie do filtrowania wody, które posuwa się o krok dalej i pozwala na spożywanie czystej, zjonizowanej wody alkalicznej, pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń i toksyn, takich jak metale ciężkie, chlor czy pestycydy.

 

Warto podkreślić, że zjonizowana woda alkaliczna może przywrócić prawidłowe parametry równowagi kwasowo-zasadowej organizmu (prawidłowe pH), które zostały zaburzone w wyniku stosowania dodatków do żywności, lekarstw i żywności.

 

Nie wolno zapominać, że woda butelkowana, oprócz negatywnego wpływu na środowisko, związanego z jej dystrybucją, może kosztować nawet 10 000 razy więcej niż woda z kranu!

 

Załóżmy, że rodzina wydaje 5 zł dziennie na wodę w butelkach, czyli roczny koszt wyniesie 1825 zł.

 

Oznacza to, że inwestycja w filtr wodny i jonizator AQUARION spłaci się już po 3 latach od momentu jego zakupu.

 

Nie dość że spożywa się dobrą jakościowo wodę prawie za darmo, to jeszcze oszczędza się setki butelek PET rocznie, spośród których około 86% kończy jako śmieci zanieczyszczające naszą planetę.

 

Ale to nie wszystko!
Istnieje szansa na zdobycie wysokich zysków małym nakładem pracy, wystarczy tylko, że podzielisz się swoimi doświadczeniami z sąsiadami, dzięki czemu, w gronie Twoich znajomych przybędzie parę nowych fanów urządzenia AQUARION.

 

Matematyka jest prosta: jeden sąsiad – 1825 zł rocznie, 5 sąsiadów – 9 125 zł rocznie, ale przede  wszystkim oszczędzamy tysiące butelek PET każdego roku. Czy to nie jest wspaniałe?

 

Już niedługo nowa strona na temat urządzenia do oczyszczania i jonizacji wody AQUARION.

 

Każdy klubowicz ma możliwość zakupu urządzenia Aquarion z 5% RABATEM.

 

Cena klubowa : 5600 zł - 5% (280 zł) = 5 320 zł do zapłaty za Aquarion.

Po 40 dniach otrzymujesz jeszcze dodatkowy rabat w wysokości ponad 500 zł, który możesz przeznaczyć na zakup suplementów.

Jeśli dokonasz zakupu suplementów na kwotę 1 000 zł, to zapłacisz tylko 500 zł, gdyż pozostałą kwotę potrąci Ci firma z rabatu za Aquarion.

 

aquarion

 

CVI Europa
Źródła: Container Recycling Institute, US data, Pacific Institute, 2006 Earth Policy Institute ’Bottled Water: Pouring Resources Down the Drain’, Emily Arnold and Janet Larsen