Składniki Paraprotex

 

Inwazja pasożytów jest bardziej powszechna niż nam się wydaje – statystycznie 70-80% osób ma szansę ulec zakażeniu.

 

W ludzkim organizmie może zadomowić się wiele różnych intruzów, od mikroskopijnych rozmiarów, aż po te widoczne gołym okiem. Bez względu na to, z jakim pasożytem mamy do czynienia, jego obecność w naszym organizmie jest zawsze szkodliwa.

 

Obrona przeciwko pasożytom jest stara, jak sama ludzkość. W naszym arsenale, obok najnowocześniejszej broni wytwarzanej metodami genetycznymi, mamy do dyspozycji metody opracowane na podstawie wielowiekowych obserwacji i doświadczeń ludzi z różnych zakątków Ziemi.

 

Czosnek - znany w lecznictwie ludowym jako środek wspomagający trawienie oraz skuteczny „pogromca" pasożytów.

Ekstrakt z nasion grejpfruta - to niezwykle antyseptyczna siła, jednocześnie nie niszcząca przyjaznych bakterii jelitowych.

Składnik aktywny orzecha włoskiego - juglon - odgrywa ważną rolę w ochronie przed pasożytami.

Czarny orzech  - zawiera naturalną substancję o silnych właściwościach odkażających. Wyciąg z owocu orzecha niszczy pasożyty – zwłaszcza robaki i pierścienice.

Ekstrakt z Pau d'Arco - posiada silne właściwości antyseptyczne. Hamuje aktywność enzymów, wytwarzanych przez mikroorganizmy - w efekcie zaburza proces wytwarzania niezbędnej im do życia energii.

Olej z goździków korzennych - substancja czynna goździków - eugenol - jest silnym antyoksydantem, niszczącym pasożyty jelitowe, bakterie i grzyby. Wzmacnia system immunologiczny i wykazuje działanie witalizujące organizm.

Mirra - korzystnie wpływa na pracę systemu immunologicznego, chroni wątrobę przed toksycznymi substancjami i usprawnia jej funkcje.

Ekstrakt z berberysu zwyczajnego - posiada silne właściwości odkażające - niszczy bakterie powodujące infekcje ran, czerwonkę, cholerę oraz mikroorganizmy wywołujące infekcje układu moczowo-płciowego. Wzmacnia system immunologiczny, pomaga zwalczać stany zapalne stawów.

Komosa piżmowa - roślina o silnych właściwościach przeciwrobaczych. W medycynie ludowej często używana w dolegliwościach dróg oddechowych jako środek wykrztuśny, w katarze i astmie.

Owoce Rangoon creeper - od dawna wykorzystywane są przez ludność Indii do wytwarzania maści na zmiany skórne wywołane pasożytami. Dojrzałe, prażone nasiona stosowane są na biegunkę, gorączkę, a wyciąg z ich liści łagodzi bóle brzucha.

paraprotex