Oczyszczanie organizmu

 

Czysty organizm i silny układ immunologiczny gwarancją zdrowia!

 

Codziennie w każdej chwili naszego życia jesteśmy wystawieni na działanie szkodliwych substancji, które nas zatruwają. Toksyny i chemikalia są wszechobecne. Znajdziesz je na talerzu w przetworzonej żywności, powietrzu, wodzie, domach, dywanach, ubraniach, jednorazowych podpaskach, dezodorantach, perfumach itp. Wiele osób przyjmuje spore dawki syntetycznych środków uspokajających lub pobudzających oraz różnorodnych lekarstw  w tym szkodliwe antybiotyki, a nasza dieta obfituje w coraz większą ilość cukru. Wszystko to utlenia się, uwalnia toksyczne cząsteczki, gazy i dostaje się do organizmu przez skórę, płuca, przewód pokarmowy.

Po latach gromadzenia toksyn nasze wnętrze można porównać do wysypiska śmieci. Nie dziwmy się wówczas dlaczego chorujemy - pracujemy przecież na to przez całe życie.

Do najczęstszych objawów zanieczyszczenia organizmu toksynami zalicza się: bóle głowy, uczucie zmęczenia, dolegliwości ze strony błon śluzowych, zaburzenia trawienia, objawy alergiczne oraz nadwrażliwość na chemiczne, zapachowe i syntetyczne czynniki środowiska oraz wiele innych. W eliminacji szkodliwych intruzów, substancji, toksyn pomogą nam naturalne preparaty zawierające składniki wspomagające oczyszczanie organizmu, takie jak: Liquid Chlorophyll, ParaProteX, Polinesian Noni, Nopalin, Green Care, Spirulina Max, Pure Yucca, AC Zymes, Liver Aid, Slim Formula i Power Mins.

 

PARAPROTEX


„Wszystko to co dostaje się do organizmu, musi w końcu zostać z niego usunięte, lecz do tego czasu może przez całe lata gnić i stanowić siedlisko chorób, a nawet stać się przyczyną śmierci." - Daniel Reid

Na szczęście Twój organizm stara się te toksyny, odpady wyrzucić, ale niestety jest w stanie odtruwać się tylko do jakiegoś czasu. Gdy już nie daje sobie rady, wtedy te toksyczne odpady zaczynają zaśmiecać Twój krwioobieg, który rozrzuca je po całym organizmie. Np. toksyny z „kałowych depozytów” drażnią i uszkadzają ścianki jelit oraz naciekają do sąsiednich organów: macicy, jajników, gruczołu krokowego. To powoduje ich drażnienie, uszkadzanie i mutacje (wynaturzanie) komórek i w efekcie może doprowadzić do powstania włókniaków, polipów, mięsaków oraz innych chorób degeneracyjnych z rakiem włącznie.

Oczyszczanie organizmu – detoksykacja- to właściwy proces usuwania szkodliwych substancji. Jest konieczny by odzyskać i zachować zdrowie na długie lata.

Właściwie działające procesy eliminacji toksyn są niezbędne dla zdrowia. Do najczęstszych objawów zanieczyszczenia organizmu toksynami zalicza się: bóle głowy, uczucie zmęczenia, dolegliwości ze strony błon śluzowych, zaburzenia trawienia, objawy alergiczne oraz nadwrażliwość na chemiczne, zapachowe i syntetyczne czynniki środowiska oraz wiele innych.

Oczyszczanie i odtruwanie organizmu pociąga za sobą zmiany w sposobie odżywiania i stylu życia. Unikanie przetworzonej żywności, cukru, kawy, alkoholu, tytoniu i leków minimalizuje obciążenia toksynami. Kolejne kroki w procesie detoksykacyjnym to picie odpowiednich ilości czystej i niegazowanej wody, zwiększenie ilości błonnika poprzez wprowadzenie do diety większych ilości owoców i warzyw oraz stosowanie suplementów diety.

Podstawą oczyszczania jest „wysprzątanie” jelit z mikrointruzów – grzybów, drożdży, niekorzystnych bakterii i toksyn. Drobnoustroje mogą być przyczyną wielu chorób, a ich obecność w jelitach manifestuje się z reguły zaparciami, wzdęciami, rozwolnieniami i śluzem w kale. Zaburzają one procesy trawienia i wchłaniania, obniżają odporność organizmu i zwiększają przyswajanie substancji dla nas szkodliwych.  W wyniku ich działalności czujemy się zmęczeni, opuchnięci i ociężali. Aby się ich pozbyć, nie trzeba od razu sięgać po antybiotyki. Najlepiej jest zacząć od modyfikacji diety. Pierwszym krokiem jest dostarczenie odpowiedniej ilości wody do organizmu. To w środowisku wodnym zachodzą wszystkie przemiany biochemiczne, również te detoksykacyjne. Pomocne jest wypijanie codziennie rano na czczo jednej do dwóch szklanek ciepłej wody. Woda usuwa z jelit resztki pokarmów, reguluje jakość i częstość wypróżnień oraz przygotowuje układ pokarmowy do trawienia. Oprócz wody, w diecie należy zwiększyć również ilość błonnika pokarmowego (źródła: owoce, warzywa, produkty zbożowe z pełnego przemiału).

Błonnik pokarmowy jest naturalną „fizjologiczną szczotką”. Oczyszcza jelita z resztek pokarmowych, dzięki czemu odcina się patogenną mikroflorę od pożywki. Ponadto zmniejsza apetyt i pozytywnie wpływa na stężenie cholesterolu we krwi. Wysokiej jakości błonnik pokarmowy znajdziemy w nopalu – opuncji, która w swym składzie ma również kompleks aminokwasów, które dodatkowo normalizują pracę jelit (Nopalin).

Aby definitywne oczyścić jelita z niekorzystnej mikroflory, należy sięgnąć po pomoc z natury. Takie rośliny jak ekstrakt z berberysu zwyczajnego, olej z goździkowca korzennego korzystnie wpływające na pracę przewodu pokarmowego, ekstrakt z nasion grejpfruta, czosnek  wspomagające utrzymanie równowagi mikrobiologicznej jelit (ParaProteX), koper włoski, imbir czy kurkuma (Slim Formula). Można je wprowadzać do diety jako osobne składniki (np. kawa z imbirem, ryż z kurkumą), ale najlepiej jest je stosować w kompleksach, takich jak ParaProteX, gdzie zestawiono odpowiednio dobrane i połączone ekstrakty, oleje i sproszkowane składniki roślin w proporcjach gwarantujących sukces.

Miejsce po niekorzystnych drobnoustrojach należy uzupełnić dobroczynnymi bakteriami, tj. probiotykami. Znajdziemy je zarówno w fermentowanych produktach mlecznych (np. jogurt), jak również w suplementach diety, w których wyselekcjonowano najlepsze i najbardziej pożądane dla nas szczepy bakterii (np. AC Zymes). Oczyszczenie jelit z patogennych bakterii i zasiedlenie ich tymi dobrymi jest podstawą przywracania równowagi mikrobiologicznej przewodu pokarmowego.

Szczelne jelita nie pozwalają na przyswajanie toksyn, co już samo w sobie sprzyja oczyszczaniu organizmu. Odciąża to bowiem pracę wątroby. Narząd ten jest naszym naturalnym filtrem i „zakładem utylizacji” wszelkiego rodzaju tzw. substancji obcych (pestycydy, konserwanty, leki etc.). Dlatego należy zawsze dbać o jego zdrowie, szczególnie w kontekście detoksykacji. Gdy wątroba zawodzi, zatruciu ulega cały organizm. Nie od dziś wiadomo, że na pracę tego organu szczególny wpływ ma dieta. Pokarmy smażone i tłuste obciążają wątrobę, natomiast te bogate w antyoksydanty – wspierają jej pracę i umożliwiają samooczyszczanie. Do zmiataczy wolnych rodników zalicza się  m.in. polifenole, których bogatym źródłem są jagody Acai – Organic Acai.

Na pracę i oczyszczanie wątroby mają wpływ również składniki kojarzone raczej z procesem odchudzania. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że detoksykacja i utrata masy ciała „idą często w parze”. Oba procesy są możliwe, dzięki takim składnikom jak L-karnityna, chrom oraz ekstrakty z zielonej herbaty. L-karnityna ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej (Slim Formula, Liver Aid). Jej prekursorem w organizmie jest aminokwas L-lizyna, który musi być dostarczony wraz z pożywieniem. Chrom, regulując metabolizm węglowodanów i tłuszczy, ogranicza apetyt, szczególnie ten na słodycze (np. Slim Formula i Liver Aid). Słodycze i cukier są najlepszą pożywką dla chorobotwórczych drożdży i grzybów, dlatego też podczas oczyszczania organizmu ich eliminacja z diety jest niezbędna. Zielona herbata oprócz działania antyoksydacyjnego, dba o utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi oraz korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację (Slim Formula).

W eliminacji szkodliwych intruzów, substancji, toksyn pomogą nam naturalne preparaty zawierające składniki wspomagające oczyszczanie organizmu, takie jak: Liquid Chlorophyll, ParaProteX, Polinesian Noni, Nopalin, Green Care, Spirulina Max, Pure Yucca, AC Zymes, Liver Aid, Slim Formula i Power Mins.