Najcenniejszy z owoców

 

Czy zastanawiałeś się, w jakim stopniu każdego dnia narażeni jesteśmy na smog, dym papierosowy,
substancje chemiczne, stres, nie mówiąc już o promieniowaniu słonecznym, które w niektórych warunkach również może uszkadzać nasze komórki?


Wyniki wielu badań stopnia zanieczyszczenia naszego środowiska są zatrważające.

 

W tej sytuacji ochrona naszych komórek wymaga szczególnej uwagi.

 

W/w czynniki bowiem przyczyniają się do powstawania wolnych rodników, odpowiedzialnych za uszkodzenia ważnych struktur biologicznych w komórkach, prowadząc do zaburzeń strukturalnych i funkcjonalnych.

 

Dlatego też zapewnienie odpowiedniej podaży związków antyoksydacyjnych w całodziennej racji pokarmowej uważane jest za jeden z podstawowych warunków prawidłowego żywienia i utrzymania dobrego zdrowia.

 

Xantho Plus to formuła zawierająca kompleks antyoksydantów, którego aktywne składniki działając synergicznie, stanowią ochronę przed wolnymi rodnikami.

Wykazują korzystny wpływ m.in. na układ sercowo- naczyniowy, nerwowy, opóźniają proces starzenia się.

 

Podstawowym składnikiem produktu jest:

  • unikalny owoc pochodzenia azjatyckiego – mangostan zawierający cenne ksantony, które dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym chronią komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Ekstrakt z owoców mangostanu jest standaryzowany na zawartość –]- -mangostyny (jednego z najlepiej przebadanych ksantonów) i polifenoli,
  • produkt zawiera również ekstrakt z liści zielonej herbaty, standaryzowany na zawartość galusanu epigalokatechiny o właściwościach antyoksydacyjnych 100 razy silniejszych niż witamina C i 25 razy silniejszych niż witamina E,
  • a także ekstrakt z owoców grejpfruta bogaty w witaminy, flawonole, terpeny.

 

Kolejne składniki aktywne Xantho PLUS to:
 

  • ekstrakt z nasion winogron – o wysokiej zawartości proantocyjanidyn, korzystnie wpływających zarówno na komórki, jak i na strukturę naczyń krwionośnych,
  • ekstrakt z owoców granata – źródło kwasu elagowego, będący doskonałym obrońcą komórek,
  • skład produktu został również wzbogacony o składniki: ekstrakt z owoców borówki czernicy i sproszkowane owoce borówki wysokiej – które silne właściwości antyoksydacyjne zawdzięczają wysokiej zawartości antocyjanów.

 

Czy wiesz, że...?

Mangostan to ,,król owoców’’ o wyjątkowo silnych właściwościach
antyoksydacyjnych. Wartość ORAC* dla soku z mangostanu to aż ponad 17 000.
*ORAC (ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity) – wskaźnik zdolności absorpcji wolnych rodników

CVI POLSKA/CVI EUROPE

 

xanthoplus