CaliVita Minerały

 

MINERAŁY I BIOPIERWIASTKI firmy CALIVITA

 

Antyoksydanty to substancje, które chronią komórki naszego organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Najważniejsze z nich to: witamina C, witamina E, beta karoten i selen. Podobne działanie wykazuje także: koenzym 010, cynk, Ginkgo Biloba (miłorząb japoński), kwas gamma-linolenowy, L-cysteina, L-glutation, dysmutaza ponadtlenkowa (SOD).

calivita-mineraly

 

CHELATED ZINC - cynk w formie chelatowej

 

LUTEIN PLUS

 

LION KIDS + D

 

MEGA QPROTECT

 

RESVERATROL PLUS

 

STRONG BONES - minerały w formie chelatowej

 

STRONG BONES PLUS - minerały w formie chelatowej i witamina D3

 


 

Makro i mikroelementy
 
strong-calvitaDziś już prawie wszyscy wiedzą, jak ważne dla zdrowia są witaminy. Ale znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że korzystne działanie witamin nie jest możliwe bez składników mineralnych. Jeśli występuje niedobór tych substancji, witaminy nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Składniki mineralne stanowią grupę związków zaliczanych do niezbędnych, gdyż człowiek nie potrafi ich syntetyzować. Dlatego powinny być w odpowiednich ilościach i proporcjach dostarczane z pożywieniem. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn brakuje ich w naszym jadłospisie, może spowodować to poważne zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. W takim przypadku, jak również przy długotrwałym obciążeniu fizycznym, ciężkim treningu lub w zawodowym sporcie trzeba uzupełnić je w postaci dodatków żywieniowych.
 
Organizm potrzebuje niektórych związków mineralnych w większych ilościach. Są to pierwiastki podstawowe czyli makroelementy: wapń, magnez, fosfor, potas oraz chlor. Innych zużywa dziennie tylko kilka tysięcznych lub milionowych części grama, choć te tzw. pierwiastki śladowe są nie mniej ważne dla naszego zdrowia.
 
Występuje tu zjawisko synergizmu, to znaczy, że makro - i mikroelementy wspólnie biorą udział w wielu złożonych reakcjach chemicznych i wzmacniają nawzajem swoje działanie. Oznacza to, że jeśli brakuje tylko jednego z nich, reszta też nie może odpowiednio spełniać swoich zadań.
 
W Stanach Zjednoczonych Urząd ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) już kilkadziesiąt lat temu określił zalecaną dzienną podaż (RDA) sześciu pierwiastków, tj. wapnia, jodu, żelaza, magnezu, fosforu i cynku. Ale dla prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzeba jeszcze co najmniej 12 aktywnych pierwiastków, takich jak chlor, chrom, kobalt, miedź, fluor, mangan, molibden, potas, selen, sód, siarka i wanad.
 
O działaniu składników mineralnych napisano kilka tomów fachowej literatury. Tutaj tylko w kilku zdaniach chcielibyśmy podkreślić ich niezbędność.
 
Aktywne składniki:

Wapń i fosfor wspólnie odpowiadają za zdrowe kości i zęby, natomiast wapń łącznie z magnezem odgrywają ważną rolę w pracy serca i układu krążenia. Ponadto wapń wspomaga wchłanianie żelaza oraz jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (m.in. uczestniczy w przewodnictwie bodźców nerwowych).
 
Magnez jest również niezbędny do prawidłowej czynności mięśni i nerwów oraz odgrywa ważną rolę w procesach energetycznych zachodzących w trakcie spalania cukrów.
 
Bez chromu nie ma prawidłowej przemiany węglowodanów. Kobalt, podobnie jak żelazo, jest potrzebny do wytwarzania czerwonych ciałek krwi.
 
Miedź jest niezbędna do włączenia żelaza w hemoglobinę. Obecność jodu warunkuje prawidłowe działanie tarczycy.
 
Mangan wspomaga prace niektórych enzymów trawiennych, a także odgrywa ważną rolę w tworzeniu hormonów tarczycy.
 
Molibden wspomaga przemianę węglowodanów i tłuszczów oraz stanowi część enzymu odpowiedzialnego za zużycie żelaza.
 
Potas - razem z sodem - współdziała przy utrzymaniu prawidłowej dystrybucji płynów w organizmie. Ponadto regulują rytm serca i pomagają w wydalaniu z organizmu niepotrzebnych produktów przemiany materii.
 
Selen - razem z witaminą E – jest ważnym antyoksydantem, więc opóźnia proces starzenia się tkanek oraz zapobiega powstawaniu nowotworów.
 
Cynk, kontrolując pracę systemów enzymatycznych, wpływa na wiele procesów przemian materii, jest niezbędny do syntezy białka oraz przyspiesza gojenie się ran.Lekarze i naukowcy całego świata biją na alarm, że w sytuacji, gdy prawie wszystko jest skażone, zatrute oraz sztucznie przetwarzane, to jedynym rozsądnym wyjściem jest uzupełnianie naszego pożywienia dobrymi witaminami i innymi składnikami odżywczymi. Liczne badania naukowe prowadzone na całym świecie potwierdzają i udowadniają ogromne korzyści dla zdrowia, jakie daje suplementacja - stosowanie witamin i innych składników, których potrzebuje nasz organizm by miał siłę walczyć z chorobą.

Jeśli Twoje życie jest dla ciebie ważne, zadbaj o swój organizm, dostarczając mu potrzebnych składników produkowanych przez najlepsze, sprawdzone firmy. Jest ich bardzo dużo, ale niewiele produkuje naturalne, niesyntetyczne suplementy.
 

SUPLEMENTY CALIVITA - PRODUKTY NOWEJ GENERACJI

 

10 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:

  • Bazując już na 20 - letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
  • Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®. Naszym celem jest również jak najszersze zastosowanie aktywnych składników roślinnych pochodzących z ekologicznych upraw.
  • Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
  • Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
  • Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
  • 20 milionów zadowolonych klientów!
  • Co minutę 2 nowych Klubowiczów .
  • Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
  • Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
  • Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również posiadają pozytywne odpowiedzi na powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).


Dzięki swojej wysokiej aktywności biologicznej, naturalne suplementy, witaminy i minerały CaliVita to najlepsze i najtańsze ubezpieczenie zdrowotne!