Antyoksydanty CaliVita

 

NATURALNE ANTYOKSYDANTY firmy CALIVITA

 

Antyoksydanty to substancje, które chronią komórki naszego organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Najważniejsze z nich to: witamina C, witamina E, beta karoten i selen. Podobne działanie wykazuje także: koenzym 010, cynk, Ginkgo Biloba (miłorząb japoński), kwas gamma-linolenowy, L-cysteina, L-glutation, dysmutaza ponadtlenkowa (SOD).

calivita-antyoksydanty

 

LIQUIC C + BIOFLAVONOIDS - Witamina C w płynie

 

LUTEIN PLUS

 

MEGA QPROTECT

 

RESVERATROL PLUS

 

SMOKERADE

 

SUBLINGUAL CO Q10

 

SUPER CO Q10 PLUS

 

XANTHO PLUS

 


 

 

ANTYOKSYDANTY

antyoksydantyW wyniku procesów przemiany materii, a także na skutek oddziaływania szkodliwych czynników zewnętrznych, w organizmie powstają niezwykle reaktywne cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. To one uszkadzają błonę komórkową, niszczą cząsteczki DNA, są również główną przyczyną fizycznych objawów starzenia się. Odgrywają ważną rolę w rozwoju chorób płuc, serca oraz w powstawaniu nowotworów. Badania naukowe wykazały, że organizm zwalcza destrukcyjne działanie wolnych rodników za pomocą substancji zwanych antyoksydantami.

Najważniejsze z nich to:

 • witamina C,
 • witamina E,
 • beta karoten,
 • selen,
 • podobne działanie wykazuje także: koenzym 010 (CoQlO), cynk, Ginkgo Biloba (miłorząb japoński), kwas gamma-linolenowy, L-cysteina, L-glutation, dysmutaza ponadtlenkowa (SOD).


Zdrowy organizm wytwarza – pod warunkiem właściwego odżywiania i czystego środowiska - wystarczającą ilość antyoksydantów, by zneutralizować szkodliwe działanie wolnych rodników. Zdolność wytwarzania antyoksydantów zależy od genetycznych predyspozycji organizmu, wieku i sposobu odżywiania się. Wyczerpany chorobą, starszy lub nieprawidłowo odżywiany organizm wytwarza mniej antyoksydantów, a tym samym słabiej broni się przed wolnymi rodnikami.

 

Podobnie niekorzystnie działają niektóre czynniki cywilizacyjne: zwiększone tempo życia, zanieczyszczenie powietrza (dym papierosów, spaliny), chemiczne konserwanty żywności i wody pitnej, stres, promieniowanie odbiorników telewizyjnych i komputerów itd. Dlatego też należy pomóc swojemu organizmowi dostarczając mu codzienną dawkę antyoksydantów, niezbędną do walki z wolnymi rodnikami.


Każdy z przeciwutleniaczy z osobna witamina C, witamina E, beta karoten czy selen - jest w stanie wpływać pozytywnie na nasze zdrowie, jednak doświadczenie pokazuje, że ich działanie jest skuteczniejsze, gdy są przyjmowane razem. Np. Witamina E hamując oksydację witaminy A sprawia, że witamina A może przez dłuższy okres czasu pozostawać w stanie czynnym w organizmie. Witamina E chroni serce, gdyż działa przeciwzakrzepowo i rozszerza naczynia krwionośne; po operacji serca przyspiesza rekonwalescencję. Razem z witaminą A chroni płuca przed osadzaniem się substancji toksycznych. Beta karoten jest prowitaminą witaminy A, co oznacza, że organizm - zgodnie z własnym zapotrzebowaniem - przekształca go w wątrobie i przewodzie pokarmowym w witaminę A. Trwający dziesięć lat amerykański eksperyment medyczny wykazał, że wśród mężczyzn regularnie zażywających beta karoten, wystąpiło o połowę mniej przypadków chorób serca i nowotworu gruczołu krokowego (prostaty) niż w grupie kontrolnej, która nie otrzymywała beta karotenu. Z obserwacji wynika, że Japończycy i Norwedzy, których posiłki zawierają dużo beta-karotenu, o wiele rzadziej zapadają na raka płuc, jelita grubego, prostaty, szyjki macicy lub piersi.

Selen, tak jak witamina E, opóźnia starzenie się tkanek. Przyjmowane razem działają silniej niż oddzielnie, co oznacza że działają synergiczne. Selen neutralizuje działanie niektórych rakotwórczych substancji i może chronić przed pewnymi chorobami nowotworowymi. Łagodzi objawy menopauzy. Mężczyźni potrzebują więcej selenu, ponieważ w ich organizmach koncentruje się on w jądrach i jest wydalany razem ze spermą.

Ekstrakt z zielonej herbaty jest silnym roślinnym antyoksydantem. Zawarte w nim polifenole zmniejszają niekorzystny wpływ wolnych rodników na komórki organizmu.

Ponadto stwierdzono, że zielona herbata:

 • obniża wysokie ciśnienie krwi,
 • zmniejsza poziom cukru we krwi,
 • zapobiega pewnym chorobom jamy ustnej,
 • pomaga zwalczać niektóre infekcje wirusowe i bakteryjne.


Jest oczywiste, że dla wielu osób, zwłaszcza mieszkańców miast, ludzi starszych i sportowców, przyjmowanie antyoksydantów, które chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, może być prawdziwym błogosławieństwem.

Jeśli Twoje życie jest dla ciebie ważne, zadbaj o swój organizm, dostarczając mu potrzebnych antyoksydantów produkowanych przez najlepsze, sprawdzone firmy. Jest ich bardzo dużo, ale niewiele produkuje naturalne, niesyntetyczne suplementy - antyoksydanty, ponieważ to nie wszystko jedno, jakiej jakości i z jakim składem produkt wybierzesz.

 

SUPLEMENTY CALIVITA - PRODUKTY NOWEJ GENERACJI

 

10 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:

 • Bazując już na 20 - letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
 • Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®. Naszym celem jest również jak najszersze zastosowanie aktywnych składników roślinnych pochodzących z ekologicznych upraw.
 • Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
 • Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
 • Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
 • 20 milionów zadowolonych klientów!
 • Co minutę 2 nowych Klubowiczów .
 • Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
 • Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
 • Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również posiadają pozytywne odpowiedzi na powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).